• banner3
 • banner2
 • banner1
 • конкурентна цена

  конкурентна цена

 • добар за услуги

  добар за услуги

 • посветеност

  посветеност

Затоа изберете NFC

Ningbo NFC ХЕМИСКИ CO., LTD е производител и технологија иноватор на макромолекуларни помошни, во фабриката се наоѓа во Ningbo Hi-Tech zone.It развој е млад, но агресивни во технологија на возење, соработуваше со одделот за хемија на Универзитетот и Шангај Институт за органска хемија, NFC е посветен на развојот на лекови и здравствени производи, главна дејност е обичај синтеза со комерцијални scales.Cooperated со две ДПП фабрики, NFC обезбедени API и напредни фармацевтски средно во странство.

Прочитај повеќе

Избрана производи

Вести

 • 18/09/17

  4-амино-3-phenylbutyric киселина (Phenibut)

  Phenibut се користи во Русија како фармацевтски лек за лекување на широк спектар на болести, вклучувајќи анксиозност, депресија, астенија, несоница, алкохолизам, посттрауматски стрес, пелтечење, и вестибуларниот заболувања ...
  Прочитај повеќе
 • 18/09/17

  Hydroxytyrosol ацетат (HTA)

  HTA е фенолни соединение. Hydroxytyrosol база е најчесто се наоѓаат во прилог на маслиново plant.The на ацетат зголемува hydroxytyrosol како биорасположивост. Hydroxytyrosol е еден од најмоќните мобилните здравје ...
  Прочитај повеќе
 • 18/09/17

  Curcumol

  Curcumol е чиста мономер изолирани од Rhizoma Curcumaeis со антитуморна активност. Тоа е анти-воспалителни и антипролиферативен агенс. Инхибира LPS-индуцирана NO производство од страна на потиснување на iNOS mRNA изразување.
  Прочитај повеќе

мислите за вашето време

WhatsApp Online Chat !