диетил pyrocarbonate

Краток опис:

  Molecular Formula C6H10O5 Molecular Weight 162.14 CAS Registry Number 1609-47-8 EINECS 216-542-8 Molecular Structure: Properties Density 1.101 Boiling point 93-94 ºC (18 mmHg) Refractive index 1.396-1.4 Flash point 69 ºC Water solubility slow decomposition


 • ФОБ Цена: предмет на квантитетот и квалитетот
 • Мин.нарачката Количина: 1.0kgs
 • Набавка Способност: 100kgs миниум
 • Порт: Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

   

  молекуларна Формула C 6H 10O 5
  молекуларна тежина 162,14
  Регистар број CAS 1609-47-8
  EINECS 216-542-8

  Молекуларна структура:

  1609-47-8

  својства
  густина 1.101
  Точка на вриење 93-94 ° C, (18 mmHg)
  индекс на рефракција 1,396-1,4
  точка на палење 69 ° C,
  растворливост во вода бавно распаѓање

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !